جمعه ٢٨ شهريور ١٣٩٩

واحد دیابت


واحد دیابت کلینیک شهید مفتح همزمان با اجرای برنامه غربالگری دیابت در خرداد ماه سال 1392 فعالیت خود را با هدف کنترل قند خون در بیماران دیابتی و آموزش بیماران، همچنین کاهش بروز و پیشگیری از عوارض بیماری دیابت آغاز به کار نمود.

این واحد در شیفت صبح فعال می باشد که بیماران محترم بعد از مراجعه به واحد دیابت در مرکز بهداشتی شهید دستغیب و تشکیل پرونده و انجام تستهای غربالگری، جهت ویزیت متخصص داخلی و متخصص چشم پزشکی در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته به واحد دیابت در کلینیک شهید مفتح مراجعه می کنند که  بعد توسط متخصصین مورد نظر با تخفیف 60% فرانشیز ویزیت میشوند.

تمامی اطلاعات به صورت الکترونیکی و کاملا انسجام یافته در رایانه ثبت می شود. لازم به یادآوری است تمامی اطلاعات و داده ها پس از آنالیز نهایی به سطوح تصمیم گیری ارجاع داده می شود.

دیابت یا بیماری قند،یک اختلال متابولیک (سوخت و سازی) در بدن است. در این بیماری توانایی تولید انسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط مکانیزم‌های مختلفی است. دیابت بیماری است مزمن و مادام العمر که درمان قطعی ندارد ولی با رعایت توصیه های بهداشتی و مصرف منظم دارو می توان  بیماری را کنترل و از بروز عوارض آن جلوگیری نمود.

 

مطالب علمی
نوبت دهی کلینیک
اطلاعیه
تمامی حقوق این سایت برای کلینیک شهید مفتح محفوظ می باشد.